NESLİHAN MAN KİMDİR?

İş Bankasında uzun yıllar yöneticilik yapmış sonra kendini tanımak için yaşam çizgisini değiştiren bir kadındır. Hindistan Birlik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dasaji Samadarshini tarafından Deksha Giver ünvanını aldıktan sonra, NLP ve Kuantum Drama alt Tabanlı yaşam koçluğu, Aile Dizimi, Transaksiyonel Analiz, Travma Analizi, Hipnotik Regresyon Eğitimlerini tamamlamıştır. Tayland ve Hindistan’da kutsal Dişilik üzerine eğitimler almış, kadın çemberlerinde bulunmuş ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen Ritüel Lideri Şifacı Şaman kadınlarla çalışmıştır.

HAKKIMDA

1974 yılında İstanbul’da doğdum. Eğitimim için Avusturya/Graz’da bulundum. Ve bu sırada insana verilen değerin eğitim farklılıklarından kaynaklandığını anlamaya başladım. Türkiye’ye döndüğüm zaman insan gelişiminin ne denli önemli olduğunun bilinci ile ‘öğretmen’ olmaya karar verdim. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca Öğretmenliğini kazandım ve aldığım pedagoji eğitimi sayesinde insanın gelişmeye çok yatkın bir varlık olduğunun farkındalığı ile mezun oldum.

Almanca Öğretmenliği Lisans programımı bitirdikten sonra İş Bankasında profesyonel iş hayatıma başladım.

Bundan 10 yıl kadar önce basit bir soru ile hayatım tamamen yön değiştirdi ve ben kişisel yolculuğuma başladım. Ve fiziksel ve ruhsal gelişmeme destek olan Usui Reiki ile çok uzun zaman önce tanıştım. Sonrasında Hindistan Birlik Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Dasaji Samadarshini tarafından Deksha Giver oldum. Ve devamında gerek yurt içinde gerek yurtdışında kendi alanında uzman bir çok değerli hocalarla çalışma fırsatım oldu.

Yoga, meditasyon, Reiki, Kuantum Drama Alt Tabanlı(Aile Dizimi) Yaşam Koçluğu alanlarında oldukça fazla araştırma ve çalışma yaparak bilgi birikimimi besleyerek, derinleştirdim. Profesyonel iş yaşamımda elbette birçok eğitim aldım. Stress ile Başetme Yöntemleri, Takım Yönetimi vb… aldığım bu eğitimlerin hakkını verebilmemin yolunu dikkatimi dışarıya değil içeriye yönlendirmekte yattığını yani işin püf noktasını sonradan öğrenmiştim.

Bu sürecin içindeyken fiziksel bedenimle ilgili birkaç mucize yaşadım. Bunlardan biri 2012 yılında 6.40 cm lik kistim için acil ameliyat tanısı konulmasına rağmen, tam bir ay sonra doktorumun şaşkın ve hayret bakışları altında artık bedenimin kiste ev sahipliği yapmadığını öğrendim.
Ve diğeri ise; ilkokuldan beri var olan astigmat problemimin aşağı yukarı 30 yıl sonra beni terketmesi idi.

Yaşadığım bunca deneyimden sonra çıktığım Tayland yolculuğumdaki Agama Yoga Okulunda Ashramdaki inziva sonrası Türkiye’ye geri döndüğümde 15 yıl süren profesyonel yöneticilik hayatımı, Bankacılık maceramı sonlandırdım.

Kısa bir süre sonra Hindistan’da Sri Prem Baba’nın dizlerinin dibinde buldum kendimi…

Her fırsatta gerek Türkiye gerek Hindistan ve Tayland’da inzivalara katıldım. Hepsinde de muhteşem dönüşümler yaşadım. Kutsal dişiliğimiz üzerine eğitimler aldım ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen şifacı/şaman/tören lideri kadınlar ile çalışmalarıma devam ediyorum. Şamanizm ile ilgili araştırmaya devam ediyorum.

Bireysel seanslarımın yanısıra Reiki I-II-III eğitimleri ile kadınlara özel ‘Dişil Enerji: Kabul Edebilmenin Gücü’ Grup çalışması yapıyorum.

Kendinize doğru attığınız her adım kesinlikle bir serüven bir macera… kendi içinize yaptığınız mükemmel bir keşiften ibaret. Bu süreçte yanınızda olup sizlere rehberlik etmek ve içinizdeki potansiyeli keşfetmenize yardımcı olmak şüphesiz ki en tarif edilemez hazlardan biri.

Yaşamınızdaki bilinmezliğinizin gücünü birlikte keşfedebilmek dileğiyle…