Neden SEN!

Sofra sen ne zaman istersen hazırdır. Sofra Evren’dir. Sofra zengindir. Bolluk bereket içindedir. Sofrada üstüne dökmeye de izin vardır, çatal bıçak kullanmaya da… Sofrada kal! Kıyıda köşede karnını doyurmak, seni asıl aşağı çeken harekettir. Sen kendi tarzınla yemek yemeğe geldin. Kimsenin onaylamasına ihtiyacın yok! Çeşitlilik zenginliktir. Herkes üstüne dökmüştür, çatal bıçak ile yemeği öğrenmeden önce. Kendini kabul et! Sen diğerlerine örnek olduğun gibi bırak diğerleri de sana örnek olsun. Savaşma! Güç kullanma! Kesemediğin ekmeği eline almasını bil! İçemediğin suyu, yarım bırakmasını bil!

Üstüme dökerim,

Rezil olurum,

Başkasının rızkını alırım,

Dalga geçerler benimle,

Masadan kovulurum diye korkma!

Bu korku ile masadan aşırmaya başlarsın, sofraya oturmaya cesaret edemeyip aç kaldığın için… Ceplerini doldurmaya başlarsın, kıyıda köşede karnını doyurmak için…Yarınını garanti altına almak için… Bir süre sonra unutursun, ne zaman istersen sofranın kurulu olduğunu ve senin emrinde olduğunu…

Herkesin korkuları farklı, kabul et kendini.. Olmadığın kişi olmaya çalışmanın verdiği bilgelik ile ne olmadığına bak. Bak ki ne olduğunu bulabilesin…

Ne güzel olduğun için, ne de eksik olduğun için diğerlerinden farklısın… Sen bu’sun! Hepsi bu…

Seviliyorsun, takdir ediliyorsun…Sadece ve sadece ‘bu’ olduğun için! Çalıp çırpsan da, üstüne de döksen, çatal bıçak da kullansan takdir ediliyorsun. Aç kendini… Evren sana tekrar tekrar sunar. Kaybetmek yok, çünkü böyle bir kavram yok. Tercih edilmek yok! Uygun ruh hali içinde bulunmak zorunda değilsin. Uygun ruh hali içinde değilsin diye suçlu değilsin. Suçlu yok!

Tek bir gerçek var, hepimiz bir taneyiz, tek’iz… Hepimiz biriciğiz..Ben’den bir tane daha yok! Sen’den bir tane daha yok! Her birimiz en az diğerimiz kadar değerliyiz… Hepimizin renkleri, kokuları farklı. Hadi bi alıştırma yapalım. Bir ayna al eline ve gözbebeklerinin içine SEVGİYLE bak..

Bekle biraz…

Nasıl hissettin?

Neden Sen  sana sevgi ile bakmaya zorlanıyor? Aynaya bakıp ‘seni seviyorum’ demelisin çünkü tam da orada gördüğün kişi yani SEN mükemmelsin. Tüm korkuların, cesaretin başarıların ve başarısızlıkların ile mükemmelsin.

Nefes’inize emanet olun…

06.11.2015

Neslihan Man