Seçimini yap, Kararını ver, Niyetini ilet!

Seçimler; hangi sorumluluğu yaşamak istersen o seçimi  yaparsın. İyi kötü seçim yoktur. Çünkü tüm iyi ve kötü ile  ilgili olan kavramlar, sıfatlar, özellikler maskedir. Her  seçiminin sonunda, bununla ilgili bir sorumluluk  deneyimlemeye mecbursundur. Kafandaki klişeleri bırak. Her  an seçim yaptığının farkında değil misin? Her an! Nedir bu  seçim konusundaki direnç göstermelerin? neden? Zaten her  an farkında olmadan seçim yapıyorsun. Sorun farkında  olarak yaptığın seçimler mi? Farkında olmadan yaptığın  seçimlerin sorumluluğunu deneyimlemen daha mı kolay?  Sadece neyi yaşamak istediğine karar ver ve seç! Artık  duraklama devrin kapanıyor. Karar vermen diğer seçimlere  hayır demen, diğer seçimlerine bir daha asla ulaşamayacaksın demek değil. Her karar içinde milyonlarca kararı barındırır.  Ve o milyonlarca karar, senin o an hayır dediğin seçimlere de kapı açabilir. Sadece artık durma!

İyi ve kötü yok! Sadece seçimler var! Kırmızı kalem ile yazıyor olman gibi. Bu siyah kalemi bir daha eline alamayacağını göstermez. Şu anda kırmızı kalem ile hoşnutsun, iyi kötü yok sadece seçimlerin var!

Hangi sorumlulukları yaşamak istediğine göre seçimler yapar insanlar. Artık niyet zamanı. Seçimini yap, kararını ver ve niyetini ilet.

Bu senin dengede olmanı sağlayacak. Başkalarını suçlamadan seçimlerini yaşamanın sorumluluğunu almak seni özgürleştirecek. Sen toplumun en önemli parçasısın… sen olmazsan çarklar dönmez. Çarkları istediğin gibi döndürme gücü sadece senin elinde. Seçimlerinin sorumluluğunu alarak özgürleşme cesareti gösterdiğinde değişecek tüm dünyan… Herkesin kişisel sorumluluğunu üstlendiği, kimsenin kimseyi suçlamadığı bir dünya düşünsene! Şu an’da yaşadığın hayatının sadece senin seçimlerinin sonucu olduğunu anla. Bu seçimleri farkında olmadan koşullanmalar ile mi farkındalık ile mi yaptın? Bunun önemi yok!

Kişisel sorumluluğunu açık kalplilik ile kabul et. Kendini yargılamadan hoşgörü ve şefkat ile..

Nefes’ine emanet ol…

Neslihan Man