Reiki Üstadını Seçmek

Eğitim almaya karar verdikten sonraki en önemli adım, yaşamınızı değiştirecek olan bu insanı nasıl seçeceğinizdir. Bu, tamamen kendi başınıza almanız gereken bir karardır.

Reiki yolunuzda rehberlik edecek insan olduğundan emin olun. Uyumlamadan sonra size iletişim bilgilerini veren biri olmalıdır mutlaka.

Reiki enerjisini kendi hayatında kullanıp kullanmadığını öğrenmenizde fayda var. Kendi hayatında kullanıp faydasını görmediği bir tekniği diğerlerine öğretmeye çalışması sorgulanabilir. Ayrıca daha sonra oluşacak olan sizin sorularınıza yanıt verememe ihtimali yüksek olacaktır.

Yaşam boyu kullanacağınız bir eğitime katılmaktasınız ve size en uygun olanı ancak siz seçersiniz. Eğitiminiz bittikten sonra, Reiki ile ilgili sorularınız için ona ulaşabilecek misiniz? Reiki enerjisini kendi hayatında kullanıp şifa mucizelerine şahit olmuş mu? Size, ona ulaşabileceğiniz bir telefon numarası verdi mi? Bazı Üstatlar uyumlamayı yapar ve ortadan kaybolur. Telefon, mail adresi gibi iletişim yöntemlerinin verilmesi sorun olmamalı! Eğitim sonunda alacağınız bir katılım belgesi, eğitimin kanıtıdır.

Reiki’nin en çok tartışılan yönlerinden biri de ücret konusudur. Birçok kişi, bundan bahsederken kendisini kötü hisseder. Zaman içinde, eğitimin veya uygulamanın bir karşılık olmaksızın verilmesi ya da alınması durumunda şunlar tespit edilmiştir:

Reiki alan kişi, bedava olduğu için, kendini bunu kabul etmek zorunda hissediyor ya da aldığının değerini tam olarak fark edemiyor.
Eğitimciler, eğitim verdikleri sırada, yerine geri koyulamayacak olan zamanlarını harcıyor.

Aynı zamanda, Reiki eğitimleriyle ilgili olarak yaptıkları harcamalar olmaktadır.